Preskoči na glavni sadržaj

Postovi

Prikazuju se postovi od veljača, 2016

NBA NOTES (25.-27.2.)

(Četvrtak 25.2.) Portland-Houston Playoff bitke su apsolutni prioritet za praćenje i do sada ni jednom nisu razočarale, posebno ove na Zapadu. Utakmicu točno možemo razdijeliti na dva dijela. Prvi u kojem 30 minuta dominiraju Blazersi i drugi koji je pripao Rocketsima, ekipi koja je znala odraditi posao do kraja. Portland je u svojih 30 minuta fantastično radio u oba smjera. Lillard i McCollum su kreirali iz picka i u uvodu utakmice razigrali sebe i ostatak družine, koristeći rupe u obrani Rocketsa koja je čisti kaos i za koju je ovaj mini-Warriors napad bio prevelik zalogaj sve dok nisu pronašli ritam kasnije. Rakete su se odlučile udvajati 2 na 2 igru oba beka Portlanda što je Howarda udaljilo od obruča i posljedično stvorilo probleme u pozadini obrane gdje su Blazersi lagano dolazili do poena kretanjem lopte i igrača. Houston i preuzima puno toga po defaultu ali često dolazi do loše komunikacije (najčešće na relaciji Harden – netko). Kao da nisu imali dogovoreno preuz

NBA NOTES (22-25.2.)

(Ponedjeljak 22.1.) Atlanta-Golden State Prošle sezone ovaj je dvoboj u Philipsu bio jedan od boljih koje sam gledao, a prva runda (iduća je za već za tjedan dana) ove sezone bila je samo blijeda kopija. Nemam ništa protiv „divljanja“ parketom i jurnjave gore dolje ali ova me utakmica više podsjećala na reprezentativne akcije SAD-a protiv neke države iz ostatka svijeta. Skoro pa revijalna. Nije to ništa novo za protivnike Warriorsa, Hawksi su na kraju i časno pali ali očito je kako je Atlanta za 2 koplja lošija ekipa nego lani, a Warriorsi za isto toliko bolji. I to je loša vijest za ostatak lige. Dvije su stvari obilježile prvu četvrtinu: 1) Green drži Millsapa pod kontrolom koji je ove sezone fokus napada Hawksa, ali njegova fizička igra i guranje u reketu kada krene na ulaz nisu prolazili protiv Draymonda. Koji inače ima i dosta kredita kod sudaca jer njegova udaranja i čupanja dosta često prolaze nekažnjeno. Ali to je prirodna stvar kada igraš za šampione i top si

NBA NOTES (21.2)

Pošto se posla nema, a vremena i utakmica ima i previše onda neka idu 2-3 puta tjedno na blog bilješke zapisane tijekom utakmice.  Nedjelja 21.2. Oklahoma-Cleveland Poprilično neinspirativna utakmica za pisanje bilješki ali Lue je skinuo i drugu veliku ekipu u svom mandatu, a Cavsi su protiv Thundera potvrdili dobru formu. Sada su već u nizu od 5 pobjeda iako suparnici s izuzetkom Oklahome po defaultu nisu bili konkurentni. Prva četvrtina je obilježena Oklahominom idejom da se nametnu u reketu. Westbrook i Durant su standardno napadali ulazima, a Russ je dobio priliku da se okuša i u postu protiv Irvinga što se već u prve dvije takve akcije pokazalo kao švedski stol za Westbrooka pa je prelijepi zadatak da se hrva s playom Oklahome dobio J.R. Smith. Oklahoma je našla načina da razigra i Adamsa i opet je Westbrook u glavnoj ulozi i 1-5 pick and rollu s brkatim Novozelanđaninom koji izgleda kao da je izašao s Woodstocka. Cavaliersi kao da nisu bili spremni kako braniti ove